O hodowli


as i o naszych psach

Ach cóż to za życie
Ach cóż to za życie bez psa na kanapie
bez psa, co go się za uchem drapie
i bez czujności wiernych oczu,·
co śledzą ruch Twój każdy gest
bo w takich psich oczach przecież coś jest
Jest ogrom miłości, ocean radości
Są też cierpienia smutki westchnienia
Cóż to za życie człowiek ma,·
kiedy nie ma swojego psa ….

Justyna Wawrzyniak

Pies – towarzysz człowieka, poprzez dzieje od najodleglejszych czasów, zawsze z nami. Gotowy stanąć w naszej obronie, ale również niestroniący od zabawy, swoim wilgotnym noskiem i merdającym ogonkiem rozpraszający smutki.

Również naszej rodzinie od zawsze towarzyszył pies, zawsze kochany i rozpieszczany, kręcił się między dziećmi, sypiał na kanapie, rozganiał smutki radosnym szczekaniem. Jednak z upływem lat, gdy dom zaczął się wyludniać, a stareńki pies odszedł właśnie za tęczowy most, pomyśleliśmy sobie…a może tak spełnić jedno z marzeń naszego życia? I tym właśnie sposobem staliśmy się szczęśliwymi właścicielami szczeniaka, suczki dostojnej rasy mastiff tybetański. Była tak piękna i dawała nam tyle radości, że wkrótce pojawiła się kolejna sunia. Po niedługim czasie poznaliśmy urok wystaw i …stało się, połknęliśmy bakcyla. Nie upłynęło wiele czasu, gdy nasze serca podbiła kolejna piękność, tym razem rasy shiba inu. Teraz wszystko potoczyło się bardzo szybko, kolejny piesek, potem następny i kolejny, rejestracja przydomka hodowlanego, kolejne wystawy i sukcesy naszych piesków. Dziś już nawet nie jesteśmy w stanie, wyobrazić sobie życia bez nich, są nie tylko naszymi towarzyszami, są pełnoprawnymi członkami naszej rodziny, życie bez nich byłoby niepełne i zwyczajnie smutne.

Naszą hodowlę nazwaliśmy Hundo Koro co w języku esperanto znaczy psie serca, bo psie serca są z nami od zawsze i na zawsze z nami pozostaną, a i nasze serca zawsze będą dla nich biły.

Nasza hodowla od początku postawiła sobie wysoko poprzeczkę. Kładziemy ogromny nacisk na doskonały materiał genetyczny dlatego zakupiliśmy do naszej hodowli najlepsze egzemplarze z renomowanych hodowli w Polsce i na świecie, by uzyskać doskonałe potomstwo. Mastify tybetańskie z naszej hodowli z powodzeniem radzą sobie na Polskich i światowych ringach zdobywając czołowe lokaty na wystawach. Pomimo że nasza hodowla powstała w 2014 roku to mastify tybetańskie z naszej hodowli zdobyły wiele tytułów w Polsce i za granicą, min. Zwycięstwo klubu molosów w 2016 roku w klasie młodzieży przez ABIGEL The Greatness Of Tibet i Diamond From Tinterra VIKING II w klasie szczeniąt. Młodzieżowy Championat Polski, Młodzieżowy Championat Chorwacji, Championaty Macedonii, Bułgarii, nasze mastify tybetańskie rozpoczęły też inter championaty.

W roku 2017 doczekaliśmy się też pierwszego miotu ze skojarzenia EREY Beskerm i UTTAR Tybetan Dream. Urodziło się 10 cudownych maluszków, 6 dziewczynek i 4 chłopców, które z miłością wychowaliśmy. Obecnie szczeniaczki z przydomkiem Hundo Koro z powodzeniem wkroczyły na ringi zajmując najwyższe możliwe lokaty i tytuły.